Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı » Affiliate Marketing Blog Yazarlığı

Son zamanlarda internet kullanımının artışıyla birlikte internet üzerinden para kazanma imkanları da artış gösterdi. İnternetten para kazanmak için bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli olacağı için bu iş büyük bir sermaye gerektirmiyor. Bu sayede internet konusunda biraz bilgi sahibi olan insanlar oturdukları yerden para kazanabiliyorlar. Affiliate marketing de internetten para kazanma yollarından biridir. Bu bir pazarlama işi olarak kabul edilse bile diğer pazarlama işlerinden farkı para kaybetme riskinizin bulunmamasıdır.

İnternetten para kazanma yolları arasında affiliate marketing blog yazarlığı büyük önem taşır.

Affiliate marketing satış ortaklığı veya gelir ortaklığı anlamına gelmektedir. Temelinde komisyonculuk vardır. Yani satış ortaklığını yaptığınız ürün başına belirlenen komisyon oranında ücret alırsınız. Satış ortaklığı yaptığınız ürünü tanıtabileceğiniz en önemli alanlardan biri de bloglardır.

Blog kelimesi ‘web’ ve ‘log’ kelimelerinden oluşan weblog kelimesinden blog haline dönüşmüştür. Blog sevdiğiniz veya iyi bildiğiniz konularda bilgi paylaşımı yapabileceğiniz bir alandır. Blogların affiliate marketing için önemli bir tanıtım alanı olmasının sebebi iyi içerikle dolu bir bloğun bir günde binlerce kişi tarafından ziyaret edilebilmesidir. Dolayısıyla popüler bir bloga yazılan bir tanıtım yazısı binlerce kişi tarafından tıklanabilir. Yani gelir ortaklığı yaptığınız ürünün daha fazla kişi tarafından tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanabilirsiniz ama öncelikle kaliteli içeriğe sahip bir blog kurmalısınız.   En iyi bildiğiniz konulardan yazılar yazmak içeriklerinizin daha kaliteli olmasını sağlar. Kaliteli içeriğe sahip bir blog Google sıralamalarında yükselir. Google’da daha üst sıralarda çıkan bir blog daha çok ziyaretçi alır. Bir blog ne kadar çok ziyaretçi alırsa o kadar daha fazla para kazanma şansınız artar. Bu yüzden özgün ve kaliteli içerik oluşturmaya özen gösterin.

Blogunuzun popüler olmasını istiyorsanız yalnızca özgün içerik oluşturmak yeterli değildir. Güncel olmak da çok önemlidir. Yani blogunuza hergün en az bir yazı girmeniz gerekir. Çünkü eğer güncel olmazsanız Google tarafından dikkate alınmazsınız. Bunun sonucunda ise sıralamalarda üst sıralarda yer alma şansınız azalır. Bu yüzden blogunuzu oluştururken içerik kalitesinin yanında güncelliğe de çok önem vermelisiniz.

Blogunuzu popüler hale getirdikten sonra affiliate yani gelir ortaklığını blogunuza taşıyabilirsiniz. Yani satış ortaklığı yaptığınız ürünlerin blogunuz üzerinden tanıtabilir ve satılmasına aracı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.