Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı » Affiliate Yazarlığı ile Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır. İnternetten para kazanmak için en iyi yollardan biri de affiliate marketing’dir. Affiliate türkçede satış ortaklığı veya gelir ortaklığı olarak da adlandırılır.

Affiliateden para kazanabilmek için bir online satış sitesi sahibi olmanıza gerek yoktur. Çünkü affiliate marketing başka sitelerin ürünlerini pazarlamak demektir. Yani ne kendinize ait bir web sitesine ne de kendinize ait bir ürüne ihtiyacınız yoktur. Kısacası affiliate marketing çok az bir sermayeyle büyük paralar kazanabileceğiniz bir sistemdir. 

Affiliate ile para kazanmanın birçok avantajı vardır. Mesela bu işte zaman sıkıntısı çekmezsiniz. Yani ne zaman istiyorsanız o zaman internete bağlanır ve işinize devam edersiniz. Affiliate bir diğer avantaj ise çok az bir bütçeyle çok büyük paralar kazanma imkanını sağlamasıdır.

Affiliate ile para kazanmak için bulunması gereken ögeler tüketici, satıcı, gelir ortağı ve pazarlama yapabileceğiniz internet siteleridir.

Affilite ile para kazanırken tüketici bulmakta zorluk çekmezsiniz çünkü internet üzerinden alışveriş yaygınlaştı. Günümüzde internetten alışveriş yapabilecek birçok insan vardır. Bunlardan herbiri sizin müşteriniz olabilir ve sizin vermiş olduğunuz linke tıklayıp size para kazandırabilirler. İnternet üzerinde ürün veya hizmet satan birçok web sitesi vardır. Bunlardan herhangi biri ile satış ortaklığına girebilirsiniz. Eğer ingilizceniz varsa ingilizce sitelerden de faydalanır ve daha çok para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde gelir ortaklığı yapacak ürün bulmakta hiç zorlanmazsınız çünkü istediğiniz alanda istediğiniz kadar ürün seçebilecek kadar çok ürün vardır.

Pazarlama yapabileceğiniz yani pazarlamasını yaptığının markanın ürününün linkini verebileceğiniz yerler internet siteleridir. Sosyal medyayı da bu iş için kullanabilirsiniz. Yani Twitter, Facebook gibi sosyal imleme sitelerinde sattığınız ürünün linkini paylaşarak tıklanmasını sağlayabilirsiniz. Kendinize ait bir bloğunuz varsa ve belirli bir ziyaretçi sayısı mevcutsa blogunuzda sattığınız ürünlerin linkine yer vermeniz de tıklanmasını sağlayabilir.

Kısaca affiliate mantığı ürünlerin satılmasına yardımcı olmanız yani reklamını yapmanız karşılığında ödüllendirilmenizdir. Bu olayda risk yok denecek kadar azdır. Çünkü reklamını yaparak aracı olduğunuz ve satılmasını sağladığınız bir ürünün bozuk çıkması veya müşteriye ulaşmaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca para da kaybetmezsiniz. Affiliate sistemine girmeden önce eğitim alabilirsiniz fakat affiliate sistemine giriş yapmak için affiliate network ağlarını da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.