Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı » Affiliate Yazarlığı ve Kaliteli İçerik

Affiliate Türkçede gelir ortaklığı veya satış ortaklığı olarak tabir edilmiştir. Affiliate internet üzerinden satılan ürünlerle yapılır. Siz de bu ürünleri satan kişilerle iş birliği yaparak ürünlerini satmasına yardımcı olursunuz. Yani ürün sahiplerinin ürünlerini satış ortaklığına açmasıyla ürünleri pazarlayıp satmanız karşılığında belirli bir komisyon alırsınız.

Affiliate web sitesi sahibi olmadan da yapılabilir fakat daha çok insana daha az para ödeyerek ulaşabilmek istiyorsanız bir blog veya bir web sitesi sahibi olmanızda fayda vardır. Bir web sitesi veya blog sahibi olduktan sonra sitenizi daha çok kişinin ziyaret etmesi için yani affiliate işinizde daha çok insana ulaşabilmeniz için içerik kalitesi çok önemlidir. Çünkü kaliteli içerik sağlam bir ziyaretçi kitlesine sahip olmanızı sağlar.

Gelir ortağı olduktan sonra yapmanız gereken satmak üzere aldığınız ürünü pazarlamaktır. Aldığınız ürünü pazarlamak, reklamını yapmak ve linkini vermek için kendi sitenizi kullanabilirsiniz. Bu site bir blog veya güncel tutukan içerik paylaşılan herhangi bir site olabilir. Eğer bir blog sahibi iseniz affiliate işinizde ürünlerinizi tanıtmak için yeterli alana sahipsiniz demektir. Bu alanı kullanıcılarınızı rahatsız edip siteyi terketmelerine yol açmadığı sürece rahtça affilliate için kullanabilirsiniz.

Örneğin sitenizin anasayfasının her yerine reklam koyarsanız bu yaptığınız ziyaretçilerinizi kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. Bloglar güncel tutulması ve özgün yazıların yer alması gereken sitelerdir. Çünkü özgün ve güncel bir blog ziyaretçi çeker. Bir blog sahibi ziyaretçilerine güven verebildiyse pazarlama işi kolaylaşır. Güven vermek için uzun süre kaliteli paylaşımla ve uygun tasarımla sitenizi desteklemelisiniz.

Kaliteli bir blog sahibinin bir ürünü pazarlamak için yazdığı tanıtım yazıları işe yarar çünkü sizin sitenize gelen va kalıcı ziyaretçiniz olan kişiler sizin sözünüze güvenirler. Sözünüze güvendikleri için sizin tanıttığınız ürünün gerçekten işe yarar bir ürün olduğu izlenimini edinirler. Bu şekilde blogunuzdan veya web sitenizden tanıtım yaparak affilliate işini kolayca ilerletebilirsiniz. Burada son olarak tekrar hatırlatmak istediğim şey ancak kaliteli içerik sahibi sitelerden affilliate yapabileceğinizdir. Kalitesiz sitelerden yapacağınız tanıtımlar çoğunlukla işe yaramayacaktır ve faydadan çok zarar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.