Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı » Affiliate Yazarlığı Yardımcı Araçlar

Affiliate gelir ortaklığı demektir. İnternet üzerinden pazarlanan ürünlere gelir ortaklığı yapabilirsiniz. Marka sahibinin veya ürün sahibinin ürünlerini satmanız karşılığında belirli bir komisyon alabilirsiniz. Ürün sahibi eğer ürünlerinin gelir ortaklığı ile satılmasını istiyorsa affiliate marketing network ağına ürünlerini kaydeder. Gelir ortaklığı yapmak isteyen bir kişi de affiliate marketing network ağlarına girip istediği türde istediği ürünü seçebilir. Ürün seçerken ve affiliate marketing network yaparken araştırmaya ve analizlere ihtiyaç duyulur. Araştırma ve analiz yapmak için birçok yardımcı site kullanılabilir.

Affiliate marketing network ağlarından biri olan clikcbanktan faydalanabilmek için bilmemiz gereken bazı kavramlar ve bazı yardımcı siteler vardır. Niche kavramı bilmemiz gereken kavramlardan biridir. Niche ürün satılmasında kesin gözüyle bakılan ürünleri tanımlamak için kullanılan bir kavramdır. Bu ürünlerin satılacağına kesin gözüyle bakılmasının nedeni belirli bir kitle için oluşturulmuş ve de bir boşluğu doldurma niteliğini taşıyan ürünler olmalarıdır.

Affiliatede yardımcı olarak kullanabileceğiniz bir başka araç ise google insight arama aracıdır. Google insight aramanın affiliatede kullanılabilecek özelliği bir ürünü zaman açısından, özellikleri açısından belirli bir bölge veya kategori içerisinde ürünleri karşılaştırabilme özelliğidir. Bu şekilde yapacağınız bir analiz ürün seçerken daha başarılı olmanızı sağlar. Bir başka analiz yaparken kullanılabilecek araç GoogleTrends olabilir.

GoogleTrends bir ürünün belirli bir bölgede ne kadar etkili olduğunu incelemek için kullanılabilir. Bu şekilde hangi bölgeye hangi ürünü daha kolay satabileceğinizi anlayabilirsiniz. Ayrıca iki ürün arasında kıyaslama yapmak için de GoogleTrends kullanabilirsiniz. Bir anahtar kelime yazıp benzer anahtar kelimeleri bulmak istiyorsanız Google Adwords kelime aracı kullanabilirsiniz. Eğer düzgün kullanabilirseniz ve verilen istatistikleri doğru değerlendirebilirseniz Google Adwords kelime aracı affiliate marketing  işinizde yardımcı olacaktır.

Ürün seçmek affiliate marketingde en önemli konulardan biri olduğu için ürün seçimine çok önem vermeliyiz. Ürün seçerken kullanabileceğiniz sitelerden biri de eBay Pulse olabilir. eBay Pulse ile bir gün içerisinde hangi ürünün ne kadar alındığını görebilirsiniz. Bu sayede içinde bulunduğunuz zamanda hangi ürünlerin popülaritesinin artışa geçtiğini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda popüler ürünleri ve en çok aranan kategorileri de eBay Pulse ile öğrenebilirsiniz. Ürün seçerken seçtiğiniz ürünü iyi analiz etmelisiniz, analiz yaparken u araçlardan faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.