Makale Paketleri » Makale Siparişi » Anahtar Kelime Çalışması » Anahtar Kelime Yazı İçerisinde Kullanımı

Sitemize hit getirecek anahtar kelimeleri özenle seçtik. Şimdi kelimeyle uyumlu bir yazı yazacağız. Ardından da arama motorlarında sıralamaya gireceğiz. Peki yazının içerisinde anahtar kelimeyi nasıl kullanacağız?, anahtar kelimeler art arda mı sıralanacak? Anahtar kelimelerin yazı başında ya da sonunda tekrarlanmasının sakıncası var mı? Bu sorular uzayıp gider. Bu dersimizde bu soruları kısaca cevaplamaya çalışacağız.

Anahtar kelimeler yazı içerisinde düzenli olarak belirtilmelidir. Örneğin anahtar kelimemiz “film izle” olsun. Yazı içerisinde bu kelimeyi kullanırken “film izle, film izle, film izle, bilmem kimin film izle, film izle …” şeklinde art arda sakın kullanmayın. Google tarafından spam olarak algılanması muhtemeldir. Bunun yerine anahtar kelimeyi yazı içersinde birkaç cümlede bir kullanarak belirtmek çok daha iyidir.

Ayrıca anahtar kelimeyi kalın ya da altı çizili şekilde belirtmeniz arama motorları örümcekleri tarafından görülür ve sıralamada daha üstlere çıkmanız için yararlı olur. Kısacası bir kelimeyi kalın yazıp sıkça metin içerisinde kullanırsan örümceklere “Bu benim anahtar kelimemdir” demiş olursunuz.

Bir başka önemli nokta ise anahtar kelimenin alan adınız içerisinde geçiyor olmasıdır. Diyelim ki anahtar kelimeniz “Nasıl Pilot Olunur?”. Eğer alan adınızda bu 3 kelimeden herhangi biri varsa arama motorlarında daha yükseğe çıkabilirsiniz. Bu nedenle anahtar kelime kullanırken alan adınızda geçen kelimeden esinlenerek kelimeyi bulun ve makalede kullanın.

Bir paragraf yazarak bu dediklerimize örnek verelim.

Yazdığımız yazının bir kısmı şu şekilde olsun;

Ali’nin Pepe Hayranlığı

Ali oyun oynamayı, çizgi film izlemeyi çok seviyor. Pepe gibi çizgi kahramanlarını çok beğeniyor ve onların yaptığı hareketleri tekrarlıyor, onları örnek alıyor. Büyüdüğünde çizgi karakter gibi olmak istiyor. Ali onları izlerken keyif alıyor.

Asıl vurgulanmak istenen kelime Pepee. Anahtar kelimemiz de “Pepee” oluyor. Ama görüldüğü gibi yazı içerisinde anahtar kelimemiz sadece 1 kez geçirilmiş. Bu durumda sıralamaya girmemiz çok zor. Bunun yerine makaleyi şöyle düzenleyebiliriz;

Ali’nin Pepe Hayranlığı

Ali oyun oynamayı, çizgi film izlemeyi çok seviyor. Pepe gibi çizgi kahramanlarını çok beğeniyor ve Pepe’nin yaptığı hareketleri tekrarlıyor, sadece onu örnek alıyor. Büyüdüğünde Pepe gibi olmak istiyor. Ali Pepe’yi izlerken keyif alıyor.

Eğer yazıyı bu şekilde düzenlerseniz arama motorları sizi “Pepee” kelimesinde sevecek ve sevdiğinin göstergesi olarak da sizi üst sıralara çıkaracaktır.

2 comments on “Anahtar Kelime Yazı İçerisinde Kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.