Makale Paketleri » Makale Siparişi » İçerik Pazarlama » Kaliteli İçerik Üretmek İçin Uyulması Gereken Kurallar

İçerik pazarlama yöntemini kullanacak olan firmaların bu yöntemden en verimli şekilde faydalanabilmeleri için oluşturdukları içeriklerin son derece iyi olması gerekir. Firmalar içeriklerini kendileri oluşturabilecekleri gibi içerik firmaları tarafından da temin edebilirler.

İçeriğin iyi bir içerik olarak lanse edilebilmesi için sahip olması gereken en önemli özelliği viral olmasıdır. Viral kelimesinin anlamı içeriğin; paylaşılan, dilden dile dolanan ve çoğalan yapıda olmasıdır.  Firmaların, hem maliyetli hem de viral özellikteki bir içeriğe sahip olmaları onların müşteri artımını ve karlarını olumlu yönde etkileyecektir.

İyi bir içeriğe sahip olmanın yolu içeriğin özgünlüğünden geçer. Kopya içeriklerle ürünlerini tanıtmaya çalışan firmaların başarı beklentileri hayalden öteye gidemeyecektir. Emek harcanarak oluşturulmuş özgün içeriklerin arama motorlarında yükselmesi ve daha fazla kitleye ulaşma olasılığının artması firmaların kazanımlarını arttıracaktır.

Dikkat edilmesi gereken ve içeriğin yaygınlaşmasını sağlayan kurallardan birisi de içeriğin tıklanabilir olmasıdır. Etkileyici bir başlıkla insanların dikkatini çekme yoluna gidilebilir. Bu sayede içeriğin tıklanma olasılığı ve bu bağlamda daha çok insana ulaşma olasılığı arttırılabilir.

İnsanların içeriğinize tıklamasıyla her şey hallolmuş olmuyor. Eğer içeriğinizin başlığı müşterilerin dikkatini çekerek onları içeriğe yönlendirmişse içeriğin de başlığını bütünleyecek ölçülerde olması gerekir. Yani başlık ile içerik arasında uyumun iyiliği müşterilerin firmaya olan güven ve tavırlarını etkileyici niteliktedir.

İçeriğinizin değerli olabilmesi için ya insanları eğlendirici ya da gerekli bilgileri sunabilmesiyle yakından ilgilidir. En iyi içerikler her iki özelliği de barındıran içerikleridir.

İçeriğin başarısını etkileyen en önemli faktör tabi ki içeriğin paylaşılabilir olmasıdır. Yayınladığınız içeriğin sonunda mutlaka sosyal paylaşım sitelerinin “paylaş” butonlarının bulunması gerekir. İnsanların içeriğinizi paylaşabilmeleri için içeriğinizden heyecan duymaları gerekmektedir. İyi bir içerik hazırlanırken dikkate edilmesi gereken konulardan bir tanesi de budur.

Yayınlayacağınız içeriğin Google arama motoruna da uygun olması son derece önemlidir. Google arama sonuçları sonunda üst sıralarda yer almak içeriğin başarısını etkileyen temel faktörlerden birisidir.  En yaygın kullanılan arama motoru olan Google kullanıcılarına en iyi hizmeti verebilmek adına çeşitli programlarla geliştirmeler yaparak ilk sayfalarda yer alacak içerikleri belirler.  Özgün ve kaliteli içerikler Google tarafından ilk sayfalarda yer alarak ödüllendirilecektir.

One comment on “Kaliteli İçerik Üretmek İçin Uyulması Gereken Kurallar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.