Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş Sayfaları Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ticari kar amaçlı firmaların oluşturduğu iniş sayfaları, pek çok açıdan değerlendirilerek derecelendirilir. Firmanın hedeflerine ulaşmasında önemli köprü görevi üstlenen iniş sayfaları müşterilerin firmaya olan sempatilerini arttırabileceği gibi azaltıcı yönde de etki yapabilir. Bu nedenle firmaların, iniş sayfalarını hazırlarken dikkat etmeleri gereken belirli noktalar vardır.

Öncelikle kesin olarak vurgulanmalıdır ki iyi bir iniş sayfası son derece güvenli olmak zorundadır. Müşterisinin güvenliğini garanti edemeyen iniş sayfaları müşteri tarafından benimsenmediği gibi firma açısından da olumsuz geri dönüşümlere neden olacaktır. Firmanın öncelikli hedefi müşterisinin güvenliğini sağlama almaktır. Güvenlikten kasıt, müşterinin kişisel bilgileri ya da satın alma işlemi sırasındaki kart bilgileri gibi bilgilerin güvenliğidir.

Güvenli bir alt yapı üzerine iniş sayfasının temelleri atıldıktan sonra sıra geldi iniş sayfasının içeriğine. İniş sayfasının içeriği firmanın amaçları doğrultusunda hazırlanmalıdır. Müşteri bir ürün reklamına tıklayarak satın almak için ulaştığı sayfada sadece satın alma işlemini gerçekleştirmek ister. Firma satış amacından saparak müşteriyi de sisteme üye yapma yoluna giderse müşteriyi kaybetme olasılığı yüksektir. Belirtildiği gibi firmanın amacı ne ise iniş sayfası da ona göre hazırlanmalıdır.

Müşteri kendisine vaat edileni her zaman bulmak ister. Bu nedenle firma, reklam yolu ile müşterisine sunduğu, anlattığı ya da önerdiği şeyleri iniş sayfasına mutlaka koymalıdır. Reklam da bir ayakkabı tanıtımı yapılırken iniş sayfasında o ayakkabı bilgileri mevcut değil ise firma yine müşteri kaybeder. Müşteri sayfadan soğuyup kapatacaktır.

İniş sayfalarında etkileyici başlıklar ya da cümleler bulundurmak müşterilerin dikkatini çekebilmek adına önemlidir. Kesinlikle firma müşterilerine siz diye hitap etmelidir. Hiç kimse herhangi bir iniş sayfasında üyelik işlemini gerçekleştirirken “üye olmak ister misin”, “fırsatlar seni bekliyor” gibi cümlelere sıcak bakmayacaktır. Bunun yerine “fırsatlar sizi bekliyor” gibi bir cümle daha uygun olacaktır.

Gereksiz ayrıntılarla müşteri sıkacak yazılar iniş sayfalarında bulundurulmamalıdır. İniş sayfaları olabildiğince sade bir yapıda hazırlanmalıdır. Tüm bu anlatılanlar çerçevesinde hazırlanan iniş sayfaları iyi ve kaliteli olarak değer kazanırlar. Bu sayede firmalar da itibar ve müşterilerinin artımı ile kar elde edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.