Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş Sayfaları İçin Tasarımın Önemi

Başarılı ve kaliteli iniş sayfaları, hedeflenmiş tıklama başı maliyet reklamcılığı (TBM) kampanyaları üzerinden, daha fazla gelecek hedef kitle trafiği ile satışlarınızı ve müşterileri sayınızı yükseltebilirsiniz. Web sitenizin iniş sayfalarının tasarımı ve dönüşümü bu süreçte önemli bir faktördür.

Firmalar oluşturdukları iniş sayfalarının etkinliği sayesinde müşteri sayılarını arttırarak karlarını maksimum yapma eğilimine giderler. Bu nedenle kaliteli iniş sayfaları hazırlamak adına ayırdıkları bütçe miktarını önemsemezler.

Müşterilerinizi memnun etmek aradıkları memnuniyeti onlara vermek için iniş sayfalarındaki tasarım üzerinden bir yol haritası çizerler. Bu tasarım, diğer sayfalardan içerik almak yerine kendinize öz şeffaf bir düzen oluşturarak özgün içeriğinize sahip olacak şekilde gerçekleştirilmelidir. Sitenizde kolayca gezilebilmesini ve göz yorgunluğuna sebep olmayacak gereksiz site linklerinden ve fazlalıklardan uzak durulmasına özen gösterilmesi gerekir. Herkesin ilgisini çekecek çok fazla tür olması mümkün değil doğamızda iki tür olduğu gibi erkek ve kadın onlara sunacağımız şeylerde bu doğrultuda olmalıdır. Bu da hedef kitlenizin açısının iki doğrultuda kollarının yayılması demektir.

Kişinin kafasını yormadan tek bir linkte amacına ulaşmasını sağlarsanız bu da yaptığınız her hangi bir reklamın hüsrana uğramasını engeller. Kusursuz bir Landing Page için müşterilerinizin istediği doğrultuda ilerleyebilmek ve bu bağlamda iniş sayfaları hazırlayabilmek firmalar açısından son derece önemlidir.

Tasarımı gerçekleştirilecek olan iniş sayfasının renk düzeni kesinlikle bir uyum içerisinde olmalıdır. Doğanın korunmasına katkı sağlayabilecek bir ürün pazarlamak istediğinizde doğayı en güzel şekilde tanımlayacak olan yeşil ve türevlerini tasarımın içine katmanız size bir ayrıcalık sağlar. Aynı şekilde müşteri potansiyeli ve müşteri taleplerinin incelendiği bir sayfa için kadına yönelik olarak daha canlı renkler; erkeğe yönelik ise daha metalik renkler kullanılması da faydalı olur.

İstenilen ürünün satılmasında iniş sayfasının satılmak istenen ürünle renk tasarım ve olmazsa olmazı içerik olarak uyumlu olmalıdır. Müşteri sayfaya giriş yaptığı anda aramak istediği ürünü bir bakışta bulabilmeli ve ürünün ona katabileceği fayda gösterilmelidir.

İniş sayfalarında kullanılan kelimeler ise müşteriye hitap etmeli ve onu ürüne ya da sitenin üyeliğine ikna edici bir yapıda olmalıdır. Bu sayede firma hedeflerine daha başarılı şekilde ilerleyecektir.

One comment on “İniş Sayfaları İçin Tasarımın Önemi

  1. Pingback:www.seslideyim.com | Seslidekim.com,Sesli Sohbet,Kamerali Chat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.