Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş Sayfaları Nasıl Hazırlanır?

İniş sayfaları ticari firmalar tarafından müşteri çekmek amacıyla oluşturulan sayfalardır. Müşteri herhangi bir sitede ya da Google arama motorunda gördüğü reklam sayesinde bu iniş sayfalarına yönlenir. Bu çoğu zaman bir linke tıklaması şeklinde gerçekleşir.

İniş sayfasına yönlenen müşteri mutlaka okuduğu reklam metnindeki yazıya uyumlu bir sayfa bulmak ister. İniş sayfası hazırlanırken bu uyuma dikkat edilmesi gerekir. Zira iniş sayfasında beklediğini bulamayan müşteri sayfayı kapatacaktır ki bu da firmanın isteyeceği bir durum değildir.

İniş sayfalarının hazırlanışındaki en büyük amaç üye toplamaktır. Bu nedenle kesinlikle üyelik formu alanı ilk bakışta görülebilecek şekilde sayfanın sağ ya da sol üst bölümünde olmalıdır. Sayfanın alt kısmında ya da az dikkat edilemeyecek konumda olan üyelik formu alanı iniş sayfasının amacını gerçekleştirememesine neden olabilir.

Etkileyici bir giriş cümlesi iniş sayfalarının temel öğelerinden biridir. Firmanın isteği doğrultusunda müşteriye istediği şeyi yaptırabilmek adına bu iniş sayfalarının etkileyici başlıklarının olması gerekir. Örneğin; “sitemize kaydolmak ister misiniz” mesajı yerine “haydi hemen bu görkemli dünyaya adım at” şeklinde bir mesaj daha dikkat çekici ve ilgi uyandırıcı olabilir.

İniş sayfalarında kullanılacak olan görsel içeriklerin dikkat çekici olması gerektiği gibi müşterilerin gözlerini yoracak şekilde abartıya kaçılmadan hazırlanmaları gerekir. Gereksiz yere fazla görsellikten kaçınılmalıdır. Sayfanın renk uyumuna özen gösterilmelidir.

Firmalar mümkün olduğu kadar az amaçla iniş sayfası hazırlamalıdır. Yani eğer amacınız bir ürün satmak ise iniş sayfanız sadece bu amaçla olmalıdır. Her ürün ya da üyelik işleminin gerçekleştirilebilmesi için ayrı ayrı iniş sayfalarının sunulması gerekir.  Firmalar iniş sayfalarını fazla tutmaktan ve bu maliyetlerden kaçınmamalıdır.

Bir web sitesine sahipsiniz ve bu web sitenizle alakalı bir iniş sayfası edinmeniz gerekiyor. Web tasarım uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Hazırlanması gereken iniş sayfalarının güvenliği son derece önemlidir. Müşteri dolaştığı sayfaların güvenliğinden emin olmaz ise ne üyelik işlemini gerçekleştirir ne de herhangi bir ürünü satın alama eğilimine gitmeyecektir.

Firma hazırladığı iniş sayfalarından hangilerinin kullanılacağına çeşitli testler yardımıyla karar vermeli ve en uygun iniş sayfasını belirlemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.