Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş Sayfaları Nasıl Yazılır?

İniş sayfaları, firmalar tarafından çeşitli amaçlarla kullanılır. Bu amaçlar, müşteriyi üye yapmak, müşteriye form doldurtmak ve herhangi bir ürünün satışını yapmak şeklinde sıralanabilir. Firma, edindiği amaca göre bir iniş sayfası hazırlamalı ve buna uygun yazılarla iniş sayfasını doldurmalıdır. Firmanın yazması gereken yazılar sadece iniş sayfasıyla alakalı değildir. Müşterinin iniş sayfasına yönlendirilmesini sağlayan sitelerdeki yazılar ve reklamlar da firmanın amacına göre hazırlanmalıdır.

Ürün satmak amacında olan bir firma öncelikli olarak ürününü sade ve kısa bir anlatımla tanıtmalıdır. Mümkünse ürünün fiyat avantajlarından bahsetmeli müşteride ilgi uyandırıcı cümleler kurmalıdır. En önemli nokta firma kesinlikle vaat ettiğini sunmalıdır.

Sayfayı ziyaret eden müşteri okudukları ile buldukları arasında bir uyumsuzluk fark ederse bu firmanın başarısızlığına neden olacaktır. Ürünün özellikleri ve fiyatı anlatıldıktan sonra, o ürünü almanın müşteriye olan faydalarından bahsedilebilir. Örneğin, bir koşu bandı satıyorsanız onu alacak müşterinizin zayıflayacağını ya da forma gireceğini vurgulayarak müşterinin ilgisini ve satın alama eğilimini arttırabilirsiniz. Firma ürün tanıtırken kesinlikle çok sayıda ürünü tanıtma çabasına gitmemelidir. Tanıtacağınız ürün adedi iniş sayfası adedinizle orantılı olmalıdır. Bir iniş sayfasında 10 tane ürünü tanıtma çabasına giderseniz müşteri 5.üründen sonrasına dikkat edemeyebilir.

Firma eğer iniş sayfalarını ürün satmak değil de müşterilerini üye yapmak amacıyla oluşturuyorsa daha farklı yazılar yazmalıdır. Firmanın sunduklarını anlatarak yazıya başlanmalıdır. Yani firma burada müşterilere vaatlerde bulunmalıdır. Daha sonra üye olmanın müşteriye sunacağı avantajlar anlatılmalı ve müşteri ikna edilmeye çalışılmalıdır. Son olarak üye olmadığı takdirde kaçıracağı fırsatlardan bahsedilerek müşteriye psikolojik baskı uygulanmalıdır.

Yazının yazılış amacı ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar vardır. Yazılarda senli benli kelimeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Firma müşterilerine siz diye hitap etmelidir. Türkçe dil bilgisine uyuma dikkat edilmelidir. Yazıyı okuyan hangi kesimden olursa olsun anlayabileceği bir anlatım şekli tercih edilmelidir. Yazıyı okuyan müşterinin sıkılmamasını sağlamak için yazılar gereksiz yere uzatılmamalıdır. Olabildiğince kısa yazılarla bir an önce anlatılmak istenen müşteriye aktarılmalıdır.  Tüm bunlara dikkat eden firmaların iniş sayfaları firmaları başarılı şekilde çalışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.