Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş Sayfaları Neden Önemlidir?

Firmaların müşterileri reklam ya da linklerle müşterilerini yönlendirdikleri sayfalara iniş sayfaları denir. Firmanın ürün satmak, üye toplamak ya da herhangi bir form doldurtmak amacıyla hazırlattığı sayfalardır.

Herhangi bir kişi sosyal paylaşım sitelerinde ya da Google arama motorunda veya herhangi bir internet sitesinde, ilgisini çeken bir bağlantı, reklam benzeri bir şey görebilir. Bu gördüğü reklam ya da bağlantı herhangi bir firmanın ürününü tanıtım amaçlı hazırlanmış olabilir. Firmanın web sitesine müşterileri üye yapmak amacıyla da hazırlanmış olabilir. Kişi o reklam ya da bağlantıya tıkladığında o bulunduğu sayfadan ayrılıp reklamı inceleyebileceği bir sayfaya yönlendirilmelidir. Bu yönlendirme işlemi gerçekleşmez ise firma ne ürününü tanıtabilir ne satış yapabilir ne de sistemine müşterilerini üye yapabilir.

İniş sayfaları, firmalar ile müşteriler arasındaki bir kapı gibidir. Kapısı olmayan duvarlarla çevrili iki ayrı alanı hayal edin. Aralarında herhangi bir bağlantı olmadan ne şekilde etkileşim gerçekleştirebilirler? Bu bağlamda iniş sayfaları kapı ya da köprü niteliğindedir. Firma ile müşteri arasındaki bu köprü kurulmaz ise firma hedeflediği kara ulaşamaz. Firmanın kar elde edebilmesi müşteri toplamasından geçer.  Firma bir şekilde müşterilerine ulaşabilir ürünlerini tanıtabilir fakat son aşamada ürünlerini satamaz ise yaptığı bütün içerik pazarlama çalışmaları boşa harcanmış emeklerden öteye gidemez. Üstelik bu çaba için harcanmış onca maliyet de firmanın zararına olan etkenlerdir.

Firma içerik hazırlamak için belirli bir maliyet ve zaman harcar. Bu içeriği herhangi bir internet platformunda yayınlamak için maliyet ve zaman harcar. Müşteri içeriği görür, beğenir ve ürünü satın almak ister. Bir de bakmış ki satın alma işlemini gerçekleştirebileceği bir sayfa yok. Firma kaybettiği zaman ve paranın yanı sıra o an elindeki müşteriyi de kaybeder. Fakat en önemlisi itibarını kaybeder. Artık o firma o müşterinin bir daha ilgi odağı olmayacaktır.

Tüm bunlar ışığında içerik pazarlama yöntemi ile başlayan süreci firma iniş sayfaları ile tamamlamak zorundadır. İniş sayfaları pazarlama içerik pazarlama yönteminden ayrılan bir kavram değildir. Tam aksine onu bütüne tamamlayan bir araçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.