Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş sayfaları optimizasyonu nasıl yapılır?

İniş sayfası, firmaların internet üzerinden tanıtılması ürün satılması veya müşterileri yönlendirmeye yarayan bir internet sayfasıdır. İngilizcesi Landing Page’dir. Türkçeye iniş sayfası olarak geçmiştir. Tek sekmelik bir internet penceresidir. Müşterileri yönlendirmede gayet başarılı sonuçlara ulaştırır.

Hayatınızın en önemli bir parçası olan internet geniş bir dünyadır. Elinizin altında hayal bile edemeyeceğiniz milyonlarca veriyi araştırmak, okumak, öğrenmek boş vakitlerinizi değerlendirmek için bulunulmaz bir nimettir internet. Hal böyle olunca üretici firmalar müşteri potansiyellerini belirlemek için iniş sayfası aracılıyla anket yoluna gidebilir. Hiç ummadığınız bir sitede dolaşırken gözünüze çarpıtılan bir sayfaya veya linke tıkladığınızda karşınıza bir anket çıkabilir. Bu anketler firmaların müşteri potansiyellerini müşterilerin hangi ürüne talep ettiklerini, bir üründen neler beklediklerini, alış güçlerini öğrenmede bire bir etkilidir.

Hayatın yorgunluklarından bıktınız ve sıcacık tüm dertlerinizi tasalarınızı unuttuğunuz sıcacık yuvanıza döndüğünüzde kontrol ettiğiniz sosyal paylaşım siteleri üyelik forumları birer iniş sayfasıdır. İniş sayfalarının bir diğer amacı da kişiyi firmaya ya da reklamını yapabildiği siteye kazandırmak amacıyla üye yapmaktır. Üye işlemi ile müşteri profilleri oluşturulur. Bu sayede yine müşterilerin istedikleri doğrultuda ürün piyasaya sürülür.

Sosyal paylaşım sitelerini geziyorsunuz ve sağ tarafta rengini çok beğendiğiniz bir ayakkabı görüyorsunuz. Ayakkabının uygun numarasını öğrenmek bir yandan da fiyat aralığını öğrenmek için siteye tıklıyorsunuz.  Karşınızda size çok yakışacak bir ayakkabı ve uygun fiyat aralığı çıkıyor. Alış verişinizi yapıyorsunuz. İnternetin olduğu bir dünyada firmaların da en büyük yatırımı oluyor ürünün tanıtıldığı bir iniş sayfası.

İniş sayfanızı oluştururken insanoğlunun bir çok türü olduğu gibi sayfanızın da bu türlere hitap etmesini amaçlayan bir yapısı olmalıdır. Sayfanızı oluştururken herkese hitap etmesinin yanında bir de net ve açıklanabilir olmalı. Müşteriyi sayfaya girdiği andan itibaren ürünün cazibesine karşı gardını düşürecek şekilde çekmeye çalışın. İniş sayfasının estetik ve tasarımının düzenli ve güzel olması ise sizi diğerlerinden bir adım öne taşıyabilir. Müşterinin almak istediklerini bire bir karşılamaya ve ürününüzü açıklamaya açıklarken net olmaya ve kişiyi daraltmamaya çalışın. Müşteri sizin velinimetiniz olduğu için formunuzu düzgün bir şekilde oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.