Makale Paketleri » Makale Siparişi » İniş Sayfaları » İniş Sayfalarının Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İniş sayfalarının ne olduğu, ne amaçla kullanıldığı öğrenildikten sonra oluşturulmaları ve tasarım aşamaları gelir. İniş sayfalarının tasarımı müşterileri etkileme açısından önemli bir öğedir. Tasarım kalitesi yüksek iniş sayfaları, firmaların müşterilerine daha kolay ulaşabilmelerini sağlar.

Tasarımı ilgi çekici olan iniş sayfaları müşteride tıklama isteği uyandırarak müşterinin, firmanın trafiğine girmesine neden olur. Tasarımın iyiliğinden söz edebilmek için o iniş sayfasının müşteri çekme potansiyeline bakılır. Firma beklediği müşteriyi ya da satış rakamını elde edemiyorsa bu durum pazarlama yöntemindeki hatalardan kaynaklanabileceği gibi; iniş sayfalarının etkisizliğinden de kaynaklanabilir.

İyi bir iniş sayfasının tasarımı uyumlu renkler yardımıyla oluşturulmalıdır. Çok zıt ve göz yoran renkler bir arada kullanılmamalıdır. Müşterinin gözüne hoş gelecek ve o sayfada gezinirken müşterinin dikkatini dağıtmayacak şekilde bir renk kombinasyonunun olması gerekir.

İniş sayfalarının tasarımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta sayfa yapısıdır. Eğer müşterilerin üye olmalarını sağlamak için hazırlanan bir iniş sayfası ise “üye ol alanı” farklı bir renkle ve ilk bakışta göze çarpacak bir konumda olmalıdır. Sayfanın altlarında ve küçük bir alan konumlandırılmış “üye ol alanı” daha az dikkat çekeceği için daha az müşteri kazancıyla sonuçlanacaktır. Genellikle sayfanın sağ ya da sol üst orta kısmında “üye ol” alanının bulundurulması gerekir.

Sayfanın başlığı ya da vurgulanmak istenen cümle müşteriye hitap etmeli ve nispeten diğer yazılara oranla büyük olmalıdır. Farklı bir renklendirme de kullanılabilir. Firma müşteriye ne istediğini anlatan cümlelerle seslenmelidir. Örneğin; ürününü satmak isteyen firma, “hemen satın al” cümlesi yerine “haydi ne duruyorsunuz bu fırsatı sakın kaçırmayın” gibi bir cümlenin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Müşteriyi istediğiniz yönde ve müşterinin kendi yolunda olduğunu sanmasını sağlayacak şekilde bir renk ve içerik uyumu sizi bir adım öne taşıyabilir.

İniş sayfanızı oluştururken satmak istediğiniz ürünün bilgileri büyük puntolarla yazılırken müşterinin caymasına sebep olacak faktörlerin dikkat çekmeyecek şekilde tasarlanması sizi diğer reklamlardan bir adım öne taşıyabilecek bir faktördür.

Kısacası iniş sayfanızı tasarlarken okuduğunuz tavsiye ve kuralları uygulamanız sizi diğerlerinden her zaman bir adım öne taşıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.