Makale Paketleri » Makale Siparişi » Makale Sözlük » Kaliteli Makale Özellikleri

Siteler devamlı kullanıcılar isterler. Çünkü siteye bir defa uğrayıp giden kullanıcılar siteye istenilen kadar destek sağlanmazlar. Bu yüzden blog vb. sitelerin düzenli olarak makaleler yayınlaması gerekir. Bu makalelerin yeterince kaliteli olduğu kullanıcılar tarafından farkedilirse bu siteye devamlı kullanıcılar da gelmiş olur. Böyle bir site bu düzeni bozmadığı sürece ziyaretçi sıkıntısı çekmez.

Bir makalenin kaliteli olması için yazarın belirli koşulları yerine getirmesi gerekir. Öncelikle yazılacak makalede bir cümlenin bile başka bir yazıdan kopyalanmamış olması gerekir. Bir yazar başka yazılardan parçalarla bir makale oluşturabilir. Veya sadece bir kısım da kopyalayabilir. Böyle yazılar bir düzen içermeyecektir. Çünkü yazının tamamı bir yazar tarafından tasarlanıp oluşturulmamıştır. Bu da okuyucularda kötü bir izlenim bırakacaktır. Bazen de özellikle haber siteleri gibi sitelerde yazılar tamamen kopyalanabilir. Bir okur bu yazının kopyalandığını farkederse kullanıcının gözünde site saygısını kaybeder.

Ya da makalenin yazarı konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmayabilir. Makalede anlatılacak olan konunun iyice araştırılmış olması gerekir. Bir yazar daha önce hakkında hiç yazmadığı bir konuda yazı yazıyorsa bu konuyu öncelikle araştırır. Bu araştırmadan edindiği bilgilere dayanarak yazısını yazar. Ancak yeterince araştırmadan bir yazıyı yazmaya kalkarsa bir süre sonra yazdığı yazı kendini tekrarlamaya başlar. Çünkü yazar bu konu hakkında bilgisinin tükendiğini düşünüp yazdığı şeyleri gereksiz yere uzatıp okuyucuyu sıkabilir. Ya da araştırılmamış yazıda yazar yanlış bilgi verebilir. Bu da konu hakkında bilgili okurların gözüne batacaktır.

Konu bütünlüğü bir yazıda dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer şeydir. Bu da yazarın en son yazdığı parçayı unutup adeta yeni bir yazıya başlar gibi yazmasıyla olur. Bu durum güzel bir yazı okumak isteyen okuyucuyu rahatsız edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.