Makale Paketleri » Makale Siparişi » Makale Sözlük » Makale Okuma ve Makale Arama

Makaleler, makale yazarları tarafından yazılıp ilgili kişiye gönderildikten sonra, eğer makaleyi yazdıran ile yazan arasında güçlü bir hukuk bağı yoksa ya da makale yazdıran kişi sitesine eklenen yazıların kopya içerik olmamasını çok ciddiye alıyorsa ve kopya içerik olma ihtimali varsa bu durumda makaleyi okuyarak öncelikle bir konu bütünlüğü olup olmadığını denetler.

Bir konu bütünlüğü olmaksızın bir konudan başka bir konuya atlama şeklinde olan makalelerin büyük bir çoğunluğu başka sitelerden alıntı yada birkaç farklı siteden rewrite yapılarak oluşturulan yazılar olmaktadır.

Makale yazarı olan kişi böyle bir illegal ve aynı zamanda etik olmayan bir iş yaptığının bu kadar basit bir yol ile bulunabileceğinin farkında değildir. Ancak makale yazdıran site sahibi makaleye sadece bir göz atma ile bile özgün olmayan bir makaleyi çok kolay bir şekilde fark edebilir.

Bütün bunların dışında bazen makaleye ihtiyaç duyan ve makale yazarlarına çok miktarda işi düşen bir kişinin her makaleyi tek tek okuma gibi bir fırsatı her zaman olmayabilir. Bazı özel şirketlerde çalışan ve günde 1.000 makale yazdıran kişiler bile bulunmaktadır. Bu durumda olan kimselerin makaleleri takip etmek ve kopya içerik olanları tespit etmek gibi bir imkâna sahip olmadığı açıktır. Bu durumun farkında olan birçok şirkette böyle iş yapan kimselerin işini kolaylaştırmak adına yeni sistemler geliştirmiştir.

Bu sistemler aracılığı ile kelime veya karakter bazına göre özel arama seçenekleri bulunan sitelerde istediğiniz kadar makaleyi sadece kopyala yapıştır yöntemi ile taramanız mümkün olmaktadır. Belirli bir karakter bazında çalışan bu sistemler genelde 2.000 karakter olan bir yazı için 10 kuruş gibi cüzi miktar ücret ile çalışmaktadır.

makale arama

Şimdiye kadar bu şekilde çalışan sistemlerin tümünde PayPal hesabı ile işlemler yürütülmektedir. Bu yüzden böyle kapsamlı bir işe girmeyi planlayan yada kapsamlı çalışan bir şirketin elemanı olan bir kişinin bu tür sistemlerden yararlanabilmesi için ilk yapması gereken bir PayPal hesabı açmaktır. Bu şekilde binlerce makaleyi sadece bir tıklama ile taratmak ve kopya içerik olan makaleleri anında tespit etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.