Makale Paketleri » Makale Siparişi » SEO Yazarlığı » SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Metin yazarlığı gazete yazarlığı ile karıştırılmayacak bir konudur ve kendine göre zorlukları vardır. Herhangi bir web sitesini incelediğinizde içerisinde muhakkak sitenin içeriği ile ilgili metinlerle karşılaşırsınız ve bu metinler o web sitelerinin temel ziyaretçi kaynağıdır.

Sitenizin tasarımı o kadar güzel olmayabilir ancak içerisinde barındırdığınız yazılar sizin web sitenizin kalitesinin belirlenmesinde en büyük etkendir. Bu yüzden metin yazarlığı çok önemli bir konudur.

Herkes kendince bir şeyler yazabilir internette. Ancak bu yazıların sizin web sitenizin içeriği ile uyumlu olması temel amaçtır. Düşünün bir “futbol haber” sitesinde bir magazin haberi ile karşılaşıyorsunuz. Bu herkes gibi sizi de rahatsız edecektir. Çünkü siz oraya futbol haberlerine göz gezdirmek için girdiniz ve karşılaştığınız manzara bambaşka. Diğer sektörlerde de durum bu yönde. Web sitenizin amacı ne ise ona uygun yazılar hazırlamalısınız. Ancak bu yazıları hazırlarken seo ya uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü seo dediğimiz şey yani arama motoru optimizasyonu, web sitenize ziyaretçi çekebilmeniz için uygulanan bir yöntemdir. Web sitenizde ya da bloglarınızda seo uyumlu metinler barındırırsanız arama motorlarında da hedeflediğiniz kelimelerde üst sıralara tırmanabilirsiniz.

SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Peki, seo uyumlu metin nedir? Hemen açıklayalım.

Bilindiği üzere Google arama sonuçlarında açıklama kısmında sadece 160 karakter açıklama yayınlamaktadır. Eğer hazırladığınız metnin açıklama bölümünde bu 160 karakter içinde hedeflediğiniz kelime gruplarına yer verirseniz bu sizi arama sonuçlarında üst sıralara çıkaracaktır. Yani öncelik olarak hangi konuda yazıyorsanız onu belirtmeniz gerekir. Daha sonra dikkat etmeniz gereken konular;

  • Önemli kelimelerin altını çizin, bazı kelimeleri bold (kalın) yazın.
  • H1 ve H2 taglarını kullanmaya dikkat edin.
  • Metne uygun özgün bir başlık bulun.
  • Site içi linklendirme yapın. Bu sayede ziyaretçileri daha fazla sitenizde tutabilirsiniz.
  • Hazırladığınız metinlerde mutlaka hedef anahtar kelimeleriniz olsun.
  • Anahtar kelime yoğunluğunu %5’i geçmeyecek şekilde ayarlayın.
  • Metne eklediğiniz resimlerde tag kullanmaya çalışın

Evet, bu maddelere dikkat ederek hem sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz hem de web sitenizi ziyaret edenlerin sitenizde geçirdiği süreyi uzatabilir ve Google’ın gözünde daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

3 comments on “SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Nasıl Yapılır?

  1. meraba seo danışmanlık üzerine yapmış olduğunuz anlatım fikir verici yalnız şirketle ve işletmeyle ilgili pay muhabbetleri doğru mu teşekkürler.

  2. Merhaba. Ben metin yazarligi yapmak istiyorum. Bu konuda deneyimim var. Yardimci olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  3. hocam eksiklerim varmış gördüm teşekkürler bilgi benim için çok yararlı oldu emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.