Makale Paketleri » Makale Siparişi » Yemek Tarifleri » Ender Saraç’ın Tarifiyle Zayıflatan Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak, doğal tedavi edici özelliği olan ve sayısız faydası olan bir yiyecektir. Kokusu sebebiyle tüketimi zordur.

Fakat artık sarımsak tüketmek çok kolay. Peki bu nasıl olacak? Bunun cevabı daha çok kilo vermek isteyenleri ilgilendirmekte. Sarımsak kanı sulandırma, tansiyonu düşürme, antibiyotik etkisi dışında çok iyi bir metabolizma hızlandırıcı bir besindir.

Sarımsağı metabolizma hızlandırıcı olarak tüketmenin en iyi yolu sarımsak çayı olarak tüketmektir. Diyetlerinize ve egzersizlerinize ek olarak içeceğiniz sarımsak çayı Kilo vermenizi hızlandıracaktır.

Saymakla bitmeyen faydaları olan sarımsak çayını evde yapmakta çok kolay ve ekonomik.

Son zamanlarda bir televizyonlarda internette de duydugumuz gibi başta Angelina Jolie olmak üzere Banu Zorlu, Bengü, Fahriye Evcen gibi isimler sarımsak çayı içerek zayıflamakta ve formlarını korumaktadırlar.

Sarımsak çayı için gerekli malzemeler:

  • 3 bardak su
  • 3-4 küçük parça zencefil
  • 2-3 sarımsak
  • Limon suyu
  • Bal

Sarımsak çayının yapılışı

Zencefiller suya atılıp altı dakika kaynatılır. Sarımsaklar kabukları soyulmadan ezilerek kaynayan suya atılır. Demlendikten ve soguduktan sonra süzülen cayın içine istege bağlı olarak limon suyu ve bal eklenebilir. Özellikle bal çaysığuduktan sonra eklenmeli.

Sarımsak çayı günde üç kez içilebilir. Çayı içerken çok aç olmamak gerekir. Çayı içtikten sonra raharsız edici bir kokusu yoktur. Mide ülseriniz yoksa Zencefilin bilinem hiçbir zararı yoktur.

One comment on “Ender Saraç’ın Tarifiyle Zayıflatan Sarımsak Çayı Tarifi

  1. Ben size daha şifalı bir tarif önereyim kuru fasulye tarifi birde buna bakın süper bir lezzet heryerde bu tarifi bulamazsınız kimse bu tarifin sırrını söylemez çünkü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.