Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı

Verimli online pazarlamanın en temel öğelerinden bir tanesi affiliate yazarlığıdır. Sözlü ya da yazılı her ne şekilde olursa olsun insanları belirli bir eyleme yönlendirmek stratejik olarak dağıtılmış kelimelerden geçer. Tasarım sadece görseller ile olmaz. İçerik, konu da affiliate market için tasarlanmalıdır. Bu nedenle, ister bir şeyler satmak isteyin isterseniz başkalarından backlink elde ederek hit arttırmaya çalışın, insanlar ile iletişime geçebilmenizi sağlayacak, onlara yakınlaşabileceğiniz ilgi çekici, eksiksiz makaleler yazmalısınız.

Tesirli Affiliate Yazarlığı için 10 Adım

Affiliate marketing 101 ders kategorisinde 10 adet başlık bulunmaktadır. Bunlar affiliate yazarlığına giriş niteliğinde, bilgilendirici yazılardır.

Başlıklar şu şekildedir:

  1. Affiliate Marketing Nedir?
  2. Affiliate Marketing Blog Yazarlığı
  3. Affiliate Yazarlığı ile Para Kazanma
  4. Affiliate Marketing için Ürün Nasıl Bulunur?
  5. Affiliate Sistemi
  6. Affiliate Marketing Network
  7. Affiliate Yazarlığı Dikkat Edilmesi Gerekenler
  8. Affiliate Yazarlığı Yardımcı Araçlar
  9. Affiliate Yazarlığı ve Kaliteli İçerik
  10. Affiliate Yazarlığı Temel Kavramlar
Bu yazılar sayesinde affiliate marketing nedir, affiliate marketing promosyonu yaptığınız bloglarda ne tür yazılar kullanmalısınız, affiliate marketing yazarlığı ile nasıl para kazanılır gibi konularda bilgi sahibi olabilecektisiniz.
Ayrıca, affiliate sistemi ve ürün bulma, affiliate marketing network, dikkat etmeniz gerekenler de yine bu başlıklarda bahsedilecektir. Kullanabileceğiniz yardımcı araçlar, kaliteli içeriğin önemi ve temel kavramlar affiliate marketing planlamanızda, içerik yazmanızda yardımcı olacaktır.

 

Manşet atmak: En önemli Affiliate yazarlık becerisi

Bütün içerik çoğu zaman ikna etmek, yönlendirmek için yazılmıştır. Bir satış işlemi söz konusu olduğunda, affiliate makalesinin ister başlığı ister manşeti olsun okuyucular sayfanın üst kısmına bir göz atıp makalenize ön yargı ile yaklaşırlar. Çoğu zaman okuyucular dikkat çekici bir manşet göremezlerse sayfayı kaydırıp diğer bölümlere göz gezdirirler. Bu nedenle işe yarayan, çekici manşet atmak çok önemlidir.

İnsanları etkilemek için bazen zamanınız çok kısıtlıdır. Bunu manşet bölümünde, yani ilk paragraf tasarımında yapmalısınız. Bu da diğerleri gibi, promosyon amaçlı yazılmış, basit bir yazı izlenimi bırakmamalısınız.

Yazınızı iyi tasarlamalı, iyi planlamalı, görsellerle, grafiklerle desteklemelisiniz.

Bu şekilde ziyaretçileri içeriğinize yönlendirmeli, teşvik etmelisiniz. Aynı zamanda görseller, yazınızın daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayabilir.

 

Affiliate Yazarlığı Eğitimi

Affiliate market yazarları dünyada en yüksek fiyatlarla yazı yazan yazarlardır ama gerçekten bunu hak eden, gerçekten uzman bir affiliate içerik yazarı olmak için zaman, enerji harcamalısınız. İşe sitemizdeki dersleri takip ederek başlayabilirsiniz.

Türkiye’de bu sistem henüz tam olarak yerleşmemiştir. Bu yüzden, eğer yeteneğiniz var ise siz de yazarlığa başlayabilir, affiliate sistemlerden para kazanabilirsiniz.

 

Arama Motoru Optimizasyonu için Affiliate Yazarlığı

Affiliate yazarlığı, affiliate ürün satışına destek olacak, affiliate sistemlerin kullanımını teşvik edecek yazıların yazılmasını amaçlar. Bu yazılar genelde rekabeti yüksek ürünler ve konular hakkında yazıldığından, hem konu içi seo, hem site içi seo düşünülerek yazılmalıdır.

Hem arama motorları hem de kullanıcılar bu içerikten istifade etmeli, makale sahiplerine azami fayda sağlanmalıdır.

Unutmayın, dikkat çekici bir başlık, başarılı bir manşet ve kaliteli içerik tahmin ettiğinizden çok daha iyi dönüşümler almanızı sağlayabilir.

Tüm görüş ve önerilerinizi konu altından belirtebilir, iletişime geçebilirsiniz. Vakit buldukça yazılar hem içerik olarak, hem de eklenen görseller bakımından iyileştirilecektir.

Tek bir affiliate sistemin örnek aylık gelir tablosu:

(Not: yetmez ama evet 😉 )
gelir ortakları affiliate para kazanma