Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı » Affiliate Marketing için Ürün Nasıl Bulunur?

Affiliate yani gelir ortağı olmak için önce bir iş ortağı sonra da ürün bulmanız gerekir. Affiliate için iş ortağınız online satış siteleridir. Çünkü affiliate ineternet üzerinden satılan ürünlerin reklamını yaparak satılmasına aracı olmak demektir.

Bu yüzden iş ortağınız da satılmasına aracı olacağınız ürünler de internet üzerinden bulunabilir. Eğer bu işi nasıl yapabileceğinizi öğrenirseniz yüzyüze satış yapmak zorunda kalmadan ürün satışı yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Affiliate alanında başarılı olabilmek için bilmemiz gereken bazı şeyler vardır. Doğru bir affiliate için öncelikle doğru ürün seçimini nasıl yapabileceğimizi öğrenmeliyiz. Öncelikle ürün ve satış ortağı olacağınız firmaları bulmalısınız. Affiliate marketing network yani satış ortaklığı ağı satış ortağı bulmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü affiliate marketing network satış ortağı arayan firmalar ile satış ortaklığı yapmak isteyen insanları birleştirmek için kurulmuş bir ağdır. Affiliate marketing network ağı aracılığı ile affiliate yani satış ortağı bulurken ve satacağınız ürünü seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Gelir ortaklığı yapacağınız ürünü seçerken önce hakkındaki yorumları okuyup fikir edinmeliyiz. Ürünle ilgili olumlu olumsuz yorumları öğrendikten sonra ürünü satmaya karar vermeliyiz. Eğer olumsuz yorumlar çoğunlukta ise geri iade edilme oranı da fazla olur. Ürün seçerken en önemli noktalardan biri de ürünün fiyatıdır. Ürünü almak isteyen müşteri bir fiyat araştırması içine girecek ve en ucuz yerden alacaktır.

Bu yüzden eğer başka yerlerde farklı fiyatta olan bir ürünse tercih etmemeliyiz. Seçeceğiniz ürünün son zamanlarda ilgi çeken bir ürün olması satılma ihtimalini arttırır. Daha çok satılan bir ürünü satmak size daha çok para kazandırır. Bu yüzden trendleri takip etmeli ve ürün seçerken çok satılan ürünlerden tercih etmelisiniz. Satış ortaklığı yapacağınız ürünün uzun zaman önce popüler olan modası geçmiş bir ürün olmaması gerekir.

Yani ürünün çıkış tarihine bakarak modasının geçip geçmediğiniz analiz edebilirsiniz. Ürünün pazarlama sayfası da çok önemlidir. Pazarlama sayfası ürünün işe yarayıp yaramadığına dair ikna edici içeriklerle dolu olmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise pazarlama sayfasının tasarımının ilgi çekici olmasıdır. Kısacası bir ürün seçerken popülaritesine, fiyatına ve pazarlama sayfasının kalitesine dikkat edersek daha başarılı olabiliriz.

One comment on “Affiliate Marketing için Ürün Nasıl Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.