Makale Paketleri » Makale Siparişi » Affiliate Yazarlığı » Affiliate Yazarlığı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Affiliate evde bilgisayarınızın karşısında oturarak yapabileceğiniz bir iştir. Yani her istediğiniz zaman bilgisayar başına geçip işinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Bu yüzden affiliate diğer mesleklerden farklı olarak işe zamanında yetişme gibi bir derdi olmayan bir iştir. Affiliatede internet üzerinden ürün pazarlandığı için çok masraf gerektirmeyen bir iştir. Küçük bir sermayeyle zengin olabilirsiniz. Eğer bir işiniz varsa ek iş olarak yapabilirsiniz, işiniz yoksa meslek olarak affiliate yapabilirsiniz.

Affiliate’yi kendinize meslek edinmek istiyorsanız bu konuda iyi bir eğitim almanız sizi hedefinize daha çabuk ulaştıracaktır. Fakat eğitim almak istemiyor ve bu işe hemen başlamak istiyorsanız aklınızı çalıştırarak bazı önemli noktalara dikkat ederek bu işte başarı sağlayabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli şey affiliate sisteminin nasıl işlediğidir. Sistemin işleyişini öğrendikten sonra dikkat etmeniz gereken şeyler gelir ortaklığı yapacağınız ürünün nasıl seçileceği, nasıl pazarlanacağı ve hangi network ağını kullanacağınızdır.

Bilmeniz gereken en önemli şey olan affiliate marketing sisteminin işleyişi dört temel ögenin birbirleriyle alışverişi ile olur. Bu temel ögeler müşteri, ürün sahibi, satış ortağı ve affiliate marketing networkdur. affiliate ve ürün sahibinin buluşması marketing networkde olur. Marketing network affiliate ve ürün sahibini buluşturmak için kurulmuş bir ağdır. Affiliate son olarak ürünleri tüketiciye pazarlar ve affiliate sistemi böyle işler.

Affiliate işleyiş sistemini öğrendikten sonra nasıl ürün seçmemiz gerektiğini öğrenmeliyiz. Ürün seçerken son zamanların en popüler ürünlerini tercih etmenizde fayda var. Yani bir ürün eğer uzun bir zaman önce çıkmışsa o ürünü tercih etmemeliyiz. İndirimi fazla olan ürünler en çok tercih edilen ürünler olur fakat eğer başka sitelerde daha ucuz ürün mevcutsa sizin sattığınız ürünü tercih etmezler. Ürünün komisyonu da çok önemlidir. Komisyonu fazla olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Ürünü pazarlarken dikkat etmeniz gereken şey pazarlama sayfasının müşteriye ürünü satmaya ikna edecek kadar bilgi olması gerekir. Mesela ürünün fotoğrafları, ürünün yararlı olduğuna dair belgeler, ürünün tanıtım videosunun olması ve tasarlanan kişinin adının yer alması ürünün ciddi bir ürün olduğunu düşündürür. Bu işi yaparken türk affiliate marketing ağlarını da yabancın affiliate marketing network ağlarını da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.