Makale Paketleri » Makale Siparişi » İnternet Pazarlama » İnternet Pazarlama Önemli Midir?

İnternet hepimizin zamanının çoğunu geçirdiği bir alan. Bu kalabalık ortamlarda her şeyden anında haberdar olabiliyoruz. Haberler artık televizyon veya radyo yoluyla değil internetten daha kısa sürede yayılıyor ve daha çok kişiye ulaşıyor. Kısacası internet günümüzde üstüne düşülmesi gereken bir alan. 3g teknolojisi sayesinde de hareket halindeyken bile internet erişimimiz mümkün. Hal böyle olunca internet pazarlamanın önemi daha da artıyor.

İnternetteki kullanıcı sayısının fazla olması pazarlamanın artık internet ortamına doğru kayması gerektiğinin göstergesi haline geliyor. Bu da ticari firmaların göz ardı etmediği bir durum. Bütün ticari firmalar artık internetteki kimliklerini oluşturuyor ve etkin hale getirmeye çalışıyorlar.

Televizyon, radyo ve reklam panolarında ürün veya hizmet için ayırdıkları bütçeler kadarını artık internet için de ayırıyorlar. Bu da internet pazarlamanın önemini ortaya koyuyor. Normalde televizyonda yayınlanan bir reklam belirli zamanlarda ve belirli kitleye hitap edebiliyorken internetteki reklamınız 7 gün 24 saat boyunca yayında kalıyor ve eğer büyük kitlelerin bulunduğu yerlerde yayınlanmasını sağlarsanız ki stratejik ve uzmanlık gerektiren kısmı burasıdır televizyonda yayınladığınız reklamdan çok daha iyi dönüt almanız mümkün olacaktır.

Sonuçta televizyonda yayınlanan reklam tek taraflıdır ve etkileşime açık değildir fakat web 2.0 teknolojisi ile birlikte kullanıcı deneyimi de işin içine gireceğinden etkileşimli bir pazarlama mümkündür. Kullanıcı da olaya dâhil olacağından bu durum kullanıcının daha çok hoşuna gidecektir ve pazarlama adına da daha başarılı olacaktır.

İnternet pazarlamanın önemini şu örnekle de pekiştirmek mümkün aslında. Aslında 7 gün 24 saat boyunca erişilebilir olmasından bahsettik ama örnekle daha da pekişecektir. Gecenin bir vakti karnınız acıkıyor ve yiyecek bir şeylere ihtiyaç duyuyorsunuz. O anda televizyonu açıp yemekle ilgili reklamların gelmesini bekleyemezsiniz. İnternete girip ne yiyebileceğinize bakarsınız.

İşte burada önünüze çıkan seçeneklerden sizin için en uygununu seçersiniz. İşte internette pazarlamaya önem firmalar burada seçimi kendilerinden yana yapabilmek adına yatırımlar fikirler ve projeler üretmek zorundalar ki gece yarısı acıkan kişi kendi ürünlerini alsın. Bu da internet pazarlamanın önemini pekiştiren bir örnek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.