Makale Paketleri » Makale Siparişi » Makale Sözlük » Makale ve Metin Yazarlığı

Makale yazarı istenilen bir konuda açıklayıcı ve anlatıcı metinler yazan kişidir. Bu metinler bir haber yazısı da olabilir veya çeşitli konularda (örneğin mobilya ve dekorasyon, moda vb.) yazılmış metinler olabilir.

Acemi makale ve metin yazarları yazdıkları metinler için daha az ücret isterler. Ancak bu yazılar müşterilerini tatmin etmeyebilir. Bu durumda, eğer işi yazar hakkında yorum yapabileceği bir oluşum üzerinden vermişse, yazar hakkında kötü yorum yapabilirler. Bu durumda yazarın itibarı düşer ve bu yazar bir daha iş alamayabilir veya kelime başı ücretini düşürerek iş aramaya çalışabilir. Ama yazı müşteri tarafından beğenilmişse iyi yorum yapabilir. Bu durumda yazarın müşterilerine gösterebileceği referanslar oluşur. Yazar yazı ücretini artırabilir ve daha çok iş alabilir.

Makale

Makale ve metin yazarları kendilerinden istenen uzunlukta ve belirli anahtar kelimelere bağlı kalarak metin yazarlarKelime sayısı yazılacak makalenin kalitesi açısından önemli bir meseledir. Çünkü yeterince derin olmayan bir konu için çok yüksek bir kelime sayısı istenirse yazar bir yerden sonra yazmakta zorlanıp metnin kalitesini düşürmek zorunda kalacaktır. Benzer bir durum derin bir konu için verilen düşük kelime sayısı söz konusu olduğunda da geçerlidir. Yazar anlatması gerekenleri az kelime sayısına sığdırmaya çalışıp bazı önemli şeyleri atlayabilir.

Makale ve Metin Yazarlığı

Anahtar kelimelerin seçimi müşterinin isteğine göre yazara da bırakılabilir veya müşteri tarafından belirlenebilir. Bu seçimin avantajları ve dezavantajları vardır. Müşteri anahtar kelimeleri seçerken dikkatli davranmamışsa yazarı zora sokabilir ve sonuçta kötü yazılar çıkabilir. Eğer anahtar kelimelerin seçimi iyi yapılmışsa müşteri tam olarak istediği yazılara ulaşmış olur. Diğer türlü yazara bırakılmış anahtar kelimeler yazarın istediği konulara istenilen vurguyu yapamamış olabilir. Ancak sonuçta berbat yazılarla karşılaşma riski daha azdır.

One comment on “Makale ve Metin Yazarlığı

  1. Makale yazdıracak kişinin kelime sayısına ve anahtar kelime seçimine dikkat etmesi gerektiğine katılıyorum. Yazarlık yaptığım başka bir makale sitesinde, makale siparişi verenler bu konuya çok dikkat etmiyordu. Bu yüzden hem yazarken zorlanıyordum, hem de normalde yazabileceğimden daha kalitesiz yazılar ortaya çıkıyordu.

    Güzel ve pratik bir yazı olmuş, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.