Makale Paketleri » Makale Siparişi » SEO Yazarlığı » SEO Blog Yazarlığı Nedir?

Çevremizdeki insanlara dikkat ettiğimizde 10 kişiden en az 7’si bir sosyal medya hesabına sahiptir. Sosyal medyanın bu kadar aktif olarak kullanıldığı bu günlerde bir başka trend de blog yazarlığı olmuştur. İnsanlar bazen bloglarını “günlük” olarak kullanır ve bir gün içinde yaşadığı olayları okuyucuları ile paylaşır. Bazıları ise kendi uzmanlık alanına uygun yazılar yazarak bunları internet aleminin beğenisine sunar. Beğeniye sunulan bu yazılar kimi zaman hiç ziyaretçi getirmeyebilir. Bunun nedeni elbette ki seo’dur!

Hazırladığınız yazıların arama motorları ile uyumlu olması gerekmektedir. Peki, bunu nasıl sağlayacaksınız?

Herhangi bir blogunuzda yayınladığınız yazıların arama motorları tarafından ziyaretçi çekmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunlar;

  • Hazırladığınız içeriklere mutlaka etiket girmelisiniz.
  • Hazırladığınız içeriğe mutlaka resim ekleyin.  Resim eklerken de ekleyeceğiniz resmin kendi bilgisayarınızın sürücüsünde olmasına dikkat edin. Yani herhangi bir web sitesinden resmin urlsini kopyalamayın. Resim eklerken dikkat etmeniz gereken bir kural daha var ki bu da eklediğiniz resimlere mutlaka açıklama (isim) yazın.
  • Eğer web sitenize kopyala/yapıştır bir içerik ekleyecekseniz eklediğiniz sitenin linkini mutlaka yazınızın altında kaynak olarak belirtiniz. Böylelikle sitenizi ziyaret eden Google botları bunun alıntı olduğunu anlayacak ve iyi niyetli bir paylaşımcı olduğunuz kararına varacaktır. Ancak her zaman kopyala/yapıştır yapmakta blogunuzun geleceği açısından hiç iyi bir sonuç vermez.

Güncel bir blog yazarı iseniz seo açısından dikkat etmeniz gereken hususlar bunlar. Birde blog yazmanın genel özellikleri vardır. Şimdi de onlardan bahsedelim;

  • İçeriğe uygun dikkat çekici bir başlık eklemelisiniz.
  • Okuyucuyu sıkmayacak şekilde konuları kısa ve öz tutmaya gayret etmelisiniz. Gereksiz cümle kullanımından kaçınmalısınız.
  • Bazı önemli kelimeleri kalınlaştırabilir ya da renklerini değiştirebilirsiniz. Bu sayede okuyucunun gözü yorulmaz ve okumaya devam eder.
  • Yazılarınıza görsel eklemeye özen göstermelisiniz. Bu da okuyucunun dikkatini çekmek açısından çok önemlidir.
  • Ve son olarak mutlaka ama mutlaka özgün yazılar yazmalısınız.

Verdiğimiz bu maddelere uygun içerikler hazırlayarak, seo uyumlu blog yazarlığı yapabilirsiniz ve bloglarınıza ziyaretçi çekebilirsiniz.

5 comments on “SEO Blog Yazarlığı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.